După povestea populară a lui Vízi Péter, Vízi Pál
A főhős születésének körülményei, A tenger, a korsó víz életre keltő ereje, Zeusz aranyeső képében, a vasház stb. Jelen esetben egy jóslat hatására, más mesékben a megfogalmazott elérendő cél érdekében cselekszik hősünk, önként vállalva a nehézségekkel szabdalt út bejárását egészen a beteljesülésig. A főhős számára ezen vállalkozás csak egyetlen módon valósítható meg, ha úgy tudja bejárni a mennyek és a poklok országát, hogy mindeközben emberséges, jószívű, céltudatos, őszinte, bátor tud maradni. A segítőtársak elnyerésében nem ütközik akadályokba, az életfával való találkozáskor talán még nem elég felkészült, a pokolból és a boszorkánytanyáról való szerencsés visszatérés után méltóvá válik a legnagyobb akadályok leküzdésére, ami jelen esetben a tizenkét fejű sárkány vagy Poszeidón szörnyetege és az álnokság kivédésére, melynek képviselője környezetében található, a könnyű zsákmány reményében mindig a rövidebb utat választó Vörös herceg, Phineusz.
Poate părea un basm destinat pentru adulți, dar ținând cont de deschiderea, puritatea și sensibilitatea copiilor, putem folosi mijloacele de dans, proza și muzica pentru a povesti despre căile dificile ale oamenilor, luptele neobișnuite, fără de care nu există viață împlinită, ci doar rătăcire fără scop.
Előadók: Bálint Endre, Faluvégi Erzsébet, Fülöp Csaba, Forgács Hunor, Hajdó Árpád, Hajdó Lóránt, Kerekes Szendike, Koszta Kriszta, Osváth Ildikó, Sipos Réka Katalin
Zene: Molnár Szabolcs
Maszkok: Kövecsi Kovács Imre, Tamás Tibor, Balázs Gyöngyi
Szöveg: Tóth Árpád
Díszlet, jelmez: Balázs Gyöngyi
Hangosító: Zilincki Károly
Világosító: Toásó István
Koreográfia: Antal József
Rendező: Antal József, Tóth Árpád